دانشکده علوم پيراپزشکی

انجام غربالگری بینایی از دختران مجموعه همدم توسط گروه بینائی سنجی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پیراپزشکی، همزمان با هفته سلامت بازدید از مرکز نگهداری کودکان همدم(فتح المبین) بمنظور انجام غربالگری رایگان بینائی سنجی، توسط اساتید و دانشجویان گروه بینائی سنجی انجام شد.

دکتر عباس عظیمی مهمترین هدف از این کار را آشنایی دانشجویان با زندگی معلولین جسمی و ذهنی برشمرد وعنوان نمود: ضمن بازدید و دیدار از توانمندی های این عزیزان با هماهنگی های انجام شده با مسئول روابط عمومی مرکز یکسری اغلام ضروری مورد نیاز از قبیل مایع ظرف شویی، حبوبات و یک عدد ویلچر (اهدائی خانواده یکی از دانشجویان) تهیه و تحویل مرکز شد.

این عضو هیئت علمی گروه بینائی سنجی دانشکده علوم پیراپزشکی در ادامه تصریح کرد: در این مرکز بالغ بر 400 خانم در سنین مختلف نگهداری می شوند که بر اساس میزان یادگیری و ضریب هوشی، طبقه بندی شده و مشغول یادگیری و آموزش در کارهایی از قبیل قالی بافی، گلدوزی، گلسازی،سوزن دوزی، قلم زنی و سایر بخش های هنری بودند. نکته حائز اهمیت این بود که علی رقم  داشتن معلولیت، کارهای بسیار فاخر و زیبا و هنر مندانه ای توسط این عزیزان خلق شده بود.حتی در رشته گلسازی یک مجموعه از آثار به کشور ژاپن فرستاده شده و جوائز نفیسی را دریافت نموده بودند و این می تواند مهمترین درس برای دانشجویان باشد تا بدانند که معلولیت ، محدودیت نیست و زندگی همیشه بر پاشنه خوب نمی چرخد، زیرا برخی ازاین معلولیت ها به دلایل غیر وراثتی همچون سوانح و حوادث اتفاق می افتد.

وی همچنین افزود: این مرکز درصدد تاسیس کتابخانه  مناسب جهت توان یابان بودند و کمک ناقابلی برای این منظور نیز اهدا گردید. همچنین مسئولین موسسه ضمن تشکر از اقدامات انجام شده متقاضی تعاملات بیشتر با دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی مشهد شدند.